عرقیات گیاهی تولید کننده عرقیات گیاهی عرقیات گیاهی
طب سنتی

ایران منبع سرشاری است ازگونه های مختلف گیاهان  دارویی که درنقاط مختلف به صورت خودرو رشد می کنند، از بین حدود سه هزار گونه گیاه دارویی که در دنیا شناخته شده، حدود یکصد و چهل گونه خاص ایران است. درحال حاضر طب گیاهی و سنتی در غرب طرفداران بیشتری دارد، چنان که هشتاد درصد مردم آلمان از داروهای گیاهی استفاده می کنند و خانواده ی سلطنتی انگلستان بیش از یک قرن است که توسط  گیاهی دارویی درمان می شوند.
هم چنین داروهای گیاهی در کشور هایی چون آمریکا و فرانسه روز به روز طرفدارن بیشتری پیدا می کنند. امیدواریم این فرهنگ گم شده هرچه زودتر جای از دست رفته ی خود را  بین مردم ما پیدا کند و شاهد باشیم که روز به روز مردم به طب سنتی و گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی اقبال بیشتری نشان دهند.
از دیدگاه طب سنتی ایران زمین گیاهان دارای مزاج هستند و از لحاظ سردی، گرمی، تری و خشکی دسته بندی میشوند و بسته به مزاج فرد، بیماری های آن تشخیص داده می شود و هم چنین  عرقیات گیاهی، نسبت به خود گیاه از روح و مزاج لطیف تری برخوردار است و نسبت به گیاه خشک، معتدل تراست؛ لذا درمان طیف وسیعی از بیماری های حاد با مزاج های مختلف را دربر می گیرد. پس توصیه می شود میزان مصرف برحسب مزاج شخص صورت گیرد؛ تا به عنوان یک مکمل غذایی و دارویی جهت حفظ سلامتی مؤثر واقع گردد.
مطالبی که دراین سایت ارائه می شود با بهره‌گیری از تجربیات بزرگان پیشین و کتب معتبر طب سنتی و کهن ایران زمین هم چون قانون در طب ابو علی سینا، الحاوی زکریای رازی، ذخیره خوارزمشاهی، قرابادین کبیر، مخزن الادویه‌ی عقیلی خراسانی و تفحه‌ی حکیم مؤمن تبریزی جمع آوری گردیده است.


شرکت گلاب به گل کاشان
این شرکت در سال 1385 در جهت تولید عرقیات گیاهی شروع به فعالیت نمود که در طی پی مودن نزدیک به یک ده توانسته در زمینه برند  گلاب قمصر و یا گلاب کاشان در بین دیگر رقبا حرفه تازه ای برای گفتن داشته باشد . 
گلاب قمصر داری خواص بسیار زیادی می باشد که از جمله مهمترین آن می توان به آرامش بخش بودن آن اشاره نمود . گلاب قمصر را نام گلاب کاشان هم در بازار شناخته می شود که معروف ترین نوع گلاب در کشور می باشد .

گلاب قمصر

 از دیر باز گلاب قمصر جزو بهترین عرقیات گیاهی موجود در بازار بوده و هست و میدان رقابت را از دیگر گلاب های موجود ربوده است گلاب قمصر یا همان گلاب کاشان از عطر و بوی بسیار بالای بر خوردار است به طوری که از فاصله ی چند متر می توان بوی ان را به راحتی استشمام کرد و قابل توجه این که یکی از محمترین خواص گلاب این است که اثر ارامش بخشی فراوانی دارد .


 گل محمدی از خانواده ی گل سرخ با گل برگ هایی به رنگ صورتی است. این گل ها در خرداد ماه ظاهر می شوند و  گلاب گیری انجام می گیرد. گل محمدی رایحه ی خوشی دارد، به همین ترتیب گلاب نیز همین رایحه ی خوش را در خود تثبیت می کند.

براساس مدارک موجود، ایرانیان اولین قومی بودند که از «گل سرخ» ، گلاب و اسانس آن را به روش تقطیر به دست آوردند و سپس این فن را به سایر نقاط دنیا انتقال دادند. «ابن سینا» دانشمند بزرگ ایرانی، تحقیقات وسیعی در مورد استخراج اسانس ها به روش تقطیر داشته است.

نام گلاب با فرهنگ سنتی و باورهای مذهبی مردم نیز درآمیخته است. گلاب خاص ایران است و مهم آن است که فقط در شهر کاشان به عمل می آید.


گلاب قمصر

 از دیر باز گلاب قمصر جزو بهترین عرقیات گیاهی موجود در بازار بوده و هست و میدان رقابت را از دیگر گلاب های موجود ربوده است گلاب قمصر یا همان گلاب کاشان از عطر و بوی بسیار بالای بر خوردار است به طوری که از فاصله ی چند متر می توان بوی ان را به راحتی استشمام کرد و قابل توجه این که یکی از محمترین خواص گلاب این است که اثر ارامش بخشی فراوانی دارد .

 خواص گلاب  (گلاب قمصر)

این مایع همان اسانس رز (گل ‌ناب محمدی) است که تا امروز 200 نوع از آن شناسایی شده است،اما تنها دسته محدودی از آن را در تهیه گلاب مورد استفاده قرارمی‌دهند.

این گل بهاری از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد رویش دارد و ازخواص درمانی فراوانی برخورداراست. طبیعت گلاب گرم است و مقوی معده، قلب، کبد و اعصاب بوده و آرام بخشی قوی به حساب می‌آید. به همین دلیل است که بعضی افراد قدیمی مصرف گلاب (گلاب کاشان) را در روزهای سخت و پرتنش لازم می‌دانستند. این مایع خوشبو و معطر تا حدودی تحریک‌کننده جریان خون بوده و بافت پوست را به تولیدسلول‌های جدید تحریک می‌کند.

خوردن گلاب (گلاب قمصر) برای رفع سردرد و بوی بد دهان مفید است و همچنین تحریک‌کننده هورمون‌ها بوده و میل جنسی را افزایش می‌دهد و تاحدودی تنظیم‌کننده قاعدگی است. خوردن گلاب را به بیماران قلبی و نوشیدن روزانه یک لیوان دوغ مخلوط با گلبرگ‌های گل‌ محمدی را برای تنظیم کار جهاز هاضمه خصوصا در روزهای گرم سال پیشنهاد می‌کنیم.

طبق سنت قدیم، برای هر 30 کیلوگل، 50 لیتر آب در نظر می‌گیرند که گلاب حاصل از این مقدار30 لیتر است و به آن «گلاب مایه یا عطری» گویند. از تقطیر مجدد گلاب مایه، فرآورده‌ای به دست می‌آید که به آن «گلاب قمصر دو آتشه» یا استاندارد گفته می‌شود.
این نوع مرغوب‌تری از گلاب قمصر است که مزه و بوی آن بسیار تلخ‌تر از گلاب مایه است و لذا به دلیل آن‌ که آب به کار رفته در آن بیشتر تبخیر شده وگلاب حاصله غلیظ‌تر است بیشترین اثر درمانی را دارد بنابراین تهیه این گلاب برای مصارف خانگی و درمانی مناسب است. البته از تقطیر مجدد، گلاب دوآتشه غلیظ‌تری به دست می‌‌آید که بسیار معطر است و در حقیقت آن را «گلاب ناب وخالص«می‌نامند که کمتر در بازار عرضه می‌شود. در این قسمت شما می توانید خواص عرقیات گیاهی و همچنین گلاب قمصر را مشاهده بفرمایید .

گاهی نیز از گل‌های که به صورت تفاله درآمده‌اند به همراه کمی گل تازه برای تولید مجددگلاب استفاده می‌شود که گلاب به دست آمده را «پساب» گویند که کیفیت بسیار نازلی دارد و طبیعتا اثرگذاری ضعیفی داشته و در اصل خاصیت درمانی ندارد.

گلاب کاشان ، گلاب قمصر ،عرقیات گیاهی
تمامی حقوق این سایت مربوط به شرکت به گل کاشان می باشد . طراحی و پیاده سازی Bamgah.com